AJ - věční začátečníci A1, po 14:45-16:15

LektorMgr. Soňa Pazderová
Jako lektorka angličtiny působí v jazykových školách od roku 2006, kdy absolvovala kurz CELTA a o rok později ukončila magisterské studium anglického jazyka na Filozofické fakultě MU. Je rovněž držitelkou mezinárodního diplomu DipTESOL a IH Teacher Training Certificate. Má široké zkušenosti s výukou úrovní od A0 do C1 mládeže i dospělých, obchodní angličtinou a přípravou na mezinárodní zkoušky. Je také examinátorkou pro cambridgeské zkoušky FCE, CAE a CPE.
Kromě ČR pracovala na letních školách pro mládež ve Velké Británii, od roku 2010 jako lektorka pro Kaplan Junior Centers a nyní jako vedoucí studia pro ANGLO. Rovněž vedla metodologické kurzy pro učitele základních škol v Turecku pro SeltAcademy.

Kurz navazuje na kurz AJ - Věční začátečníci. Hlásit se však mohou i NOVÍ studenti. Učebnice Face2Face Elementary - 5. kapitola (5C).

Výuka v zimním semestru: 20. 9. 2021 - 6. 12. 2021

Výuka v letním semestru: 10. 1. 2022 - 20. 6. 2022

pondělí 14:45-16:15

A1 Věční začátečníci - Face2Face Elementary - 5. kapitola

Základním materiálem kurzu bude učebnice Face2Face, která je vytvořena pro potřeby dospělých studentů a soustřeďuje se na každodenní situace, do kterých se lidé běžně dostávají. Zároveň obsahuje i zajímavá témata k diskusím. Během jednoho školního roku bude pokryta druhá půlka úrovně A1.

Během výuky bude kladen důraz na rozvoj komunikačních dovedností studentů a porozumění jak psanému tak mluvenému slovu.

•  vazba there is/are
  • vazba How much/many…?
  • počitatelná a nepočitatelná podstatná jména
  • přítomný čas průběhový
  • příslovce
  • účelové věty
  • stupňování přídavných jmen
  • rozkazovací způsob
  • modální sloveso should
  • vazba be going to
  • předpřítomný čas prostý

•  místa ve městě
  • oblečení
  • místnosti
  • obchody
  • předměty v domě
  • pracovní činnosti
  • dopravní prostředky
  • prázdninové aktivity
  • místa v přírodě
  • zvířata
  • slovesné vazby
  • vzhled a povahové vlastnosti
  • studium
  • vysoké číslovky
  • letiště

Pakliže se přihlásíte a následně nebudete moci na kurz docházet, jste povinen/povinna nás na tuto skutečnost upozornit (na e-mail Hana.Balabanova@vutbr.cz). Uvolněné místo nabídneme dalším zájemcům. Děkujeme za Vaši ohleduplnost.