Česky English Deutsch Pусский

Digitální fotografie a počítačová grafika - začátečníci (Pokročilé kompakty, zrcadlovky a bezzrcadlovky) ONLINE PŘIHLÁŠENÍ 16.04.2018 OD 8:00, OSOBNĚ V KANCELÁŘI U3V 19.04.2018 OD 8:30

Informace o kurzu

Cena1200 Kč
Délka2 semestry

Náplň kurzu:

Kurz je určen především pro majitele pokročilých fotoaparátů, ať již kompaktních fotoaparátů nebo různých úrovní zrcadlovek a bezzrcadlovek, a je vhodný pro začínající fotografy, fotografy, kteří přecházejí na digitální techniku, nebo pro ty, kteří si chtějí doplnit a rozšířit své znalosti a dovednosti ve fotografování. Obsah kurzu se zaměřuje na základní informace, které by každý fotograf měl znát, a na práci s pokročilou fotografickou technikou.

Součástí kurzu je i přiměřený rozsah informací o vývoji a historii fotografie, ale hlavní důraz je v kurzu kladen na vhodné nastavení fotoaparátu a jeho praktické ovládání – správné použití v různých podmínkách a poznání a pochopení jak omezení, tak i možností konkrétní fotografické techniky. Účastníci kurzu se v potřebném rozsahu seznámí s obecnými principy fotografování, jako jsou vlastnosti světla (přirozeného i umělého), získají informace o základech expozice (expoziční trojúhelník) a poznají celou řadou důležitých pojmů a postupů, jakými jsou např. barevná teplota světla a vyvážení bílé), možnosti zaznamenání (nebo omezení) pohybu, způsoby měření expozice, ostření nebo využívání různých režimů snímání, které nabízejí jejich vlastní fotoaparáty.

 

Cílem teoretických lekcí a praktických cvičení je naučit účastníky bezpečně zvládat nejrůznější fotografické příležitosti a fotografovat v různých podmínkách. V rámci kurzu jsou zahrnuta zejména praktická cvičení zaměřená na základy fotografování portrétu, krajinářskou fotografii, street fotografii, fotografování pohybu, zátiší a fotografii detailu. V omezeném rozsahu je zařazeno i použití blesku nebo fotografování s využitím umělého světla.

Zejména v praktických cvičeních je pozornost věnována i kompozici ve fotografii, a to jak na ukázkách známých a významných fotografů, tak i na rozborech vlastních fotografií účastníků kurzu.

Součástí kurzu jsou i základní lekce zpracování fotografií. Jako aplikace bude použit program Zoner Photo Studio ve verzi 17 případně ve verzi X. Několik přehledných lekcí se věnuje základům správy souborů, což zahrnuje organizaci fotografií na počítači, práci s informacemi, vyhledávání, třídění a některé další operace. Zahrnuty jsou i základní úpravy snímků pořízené ve formátu JPG.

Jako podpora výuky jsou pro zájemce připraveny jednak odborné články a současně i podrobné kurzy ve formě komentovaných videoukázek

 

Vybavení: Pokročilé kompakty, zrcadlovky a bezzradlovky

Úroveň: Začátečníci a mírně pokročilí

Rozsah kurzu: 2 semestry, zahájení v zimním semestru akademického roku 2018/2019

Konání kurzu: 1x za týden v pondělí od 13:00 do 15:00


VUT Design

© 2000-2019 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.