Česky English Deutsch Pусский

Koučování

VUT umožňuje svým studentům rozvíjet se a pracovat na sobě také za pomoci koučování. Níže naleznete informace o tom, co to vůbec koučování je, co můžete od setkání s koučem očekávat a také formulář pro domluvu setkání.  

Co je to koučink?

Koučink je rozvojovou metodou práce s lidmi pro témata osobní i pracovní povahy. Kouč za pomoci otázek a koučovacích technik pomáhá klientovi zorientovat se ve své situaci a zvolit směr, kterým se dále vydat. Kouč je klientovi oporou při zvyšování vlastní sebedůvěry, nalézání řešení a plánování konkrétních kroků tak, aby mohl změnit svůj život k lepšímu.

 

Co můžete od koučinku očekávat?

► Orientace na budoucnost, nikoliv minulost 

Koučink se orientuje na budoucnost a přítomnost člověka. Kouč tak nebrouzdá v minulosti klienta a neptá se na zážitky z klientova dětství. Zaměřuje se spíše na to, kým je klient teď a kým by se chtěl v budoucnu stát.

► Nehodnotící přístup

Kouč nebude hodnotit cíle nebo postup, který jste si stanovili. V koučinku není nic špatně nebo dobře, záleží jen na vás, jak to chcete mít.

► Orientace na řešení, nikoliv problém

Koučování se nezaměřuje na problémy, ale naopak na jejich řešení. Kouč se vás tak nebude ptát, proč máte daný problém, nebo ho jinak zdlouhavě zkoumat. Ačkoliv budete mít velký prostor mluvit o svých problémech, otázky kouče jsou směřovány spíše na popis vaší reality a žádoucí stav, kterého chcete dosáhnout. Ze sezení byste tak měli odcházet motivovaní do dalších kroků.

► Na akci zaměřený přístup

Koučovací rozhovor má jasnou strukturu a ze setkání budete odcházet s plánem, jak dál postupovat a jaké kroky podniknout.

► Zodpovědnost za rozhodnutí na straně klienta

Koučink není o radách nebo direktivním vedení. Odborníkem na svůj život jste totiž vy, a od kouče tak neuslyšíte rady nebo návody, které by nemusely odpovídat vaší situaci. Kouč vám bude oporou a pomůže k nalezení vlastní cesty a způsobu řešení, které nejlépe vyhovují právě vám.

► Příjemný rozhovor v bezpečném prostředí

Kouč dbá na zachovávání mlčenlivosti a vytváření bezpečného prostoru, ve kterém můžete sdílet, cokoliv si přejete. Přistupuje k vám s respektem a považuje vás za rovnocenného partnera, naslouchá a pokládá otevřené otázky. 

 

Jak koučovací setkání probíhá?

Jakmile vyplníte formulář, který nalezete níže, budete do pár dnů kontaktování přímo naší koučkou. Termín prvního setkání domluvíme na základě individuálních preferencí.

Jako student VUT máte 5 koučovacích sezení ZDARMA. V případě potřeby lze pokračovat v setkání dle individuální dohody s koučkou.

Samotná setkání mohou probíhat osobně i online a trvají obvykle 60 minut, výjimečně déle. Dobu mezi jednotlivými setkáními si můžete stanovit sami, obvykle je to pár týdnů. Koučování probíhá v konzultačních místnostech Poradenského centra ICV.

Z vaší strany je pak důležité pouze odhodlání k přemýšlení a práci na sobě. Koučink je totiž trochu výzvou pro náš mozek. 

 

Před vyplněním formuláře se prosím seznamte s informacemi o zpracování Vašich osobních údajů zde: https://www.lli.vutbr.cz/gdpr_koucovani 

Formulář

Jméno *
Příjmení *
Fakulta *
E-mail *
Telefon *
Prosím napište nám telefonní číslo pro případ náhlého zrušení domluvené konzultace.
Forma konzultace *
Konzultace může proběhnout osobně nebo online. Zvolte prosím preferovanou variantu.
Datum a čas konzultace
Jaké termíny v horizontu 1 měsíce by pro Vás připadaly v úvahu - konkrétní dny a hodiny.
Téma konzultace
S jakým tématem přicházíte na koučování.
E-mail:
Web:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.