Česky English Deutsch Pусский

Digitální fotografie a počítačová grafika - začátečníci úprava fotografií ONLINE PŘIHLÁŠENÍ 16.04.2018 OD 8:00, OSOBNĚ V KANCELÁŘI U3V 19.04.2018 OD 8:30

Informace o kurzu

Cena1200 Kč
Délka2 semestry

Náplň kurzu:

Kurz je určen začínajícím uživatelům programu Zoner Photo Studio a to ve verzi 17 (18) a ve verzi X. Kurz se zaměřuje na pochopení práce v programu, vytvořené správného workflow a především na základní úpravy snímků. Požadovány jsou základní dovednosti při práci s počítačem.

 

Úvodní lekce se věnují práci se soubory v programu Zoner Photo Studio, tj. organizaci souborů v počítači, práci s informacemi, možnostem hledání, řazení, třídění apod. Účastníci se prakticky seznámí s prací s katalogem, využitím klíčových slov, použitím GPS souřadnic a dalšími možnostmi, které aplikace Zoner Photo Studio nabízí.

 

Hlavní část kurzu je věnována vylepšení snímků v modulu Editor. Jsou zařazeny všechny základní postupy pro úpravy snímků, tj. globální tonální (zesvětlení, ztmavení snímků a možnosti úpravy jeho kontrastu) i barevné úpravy. Samostatné lekce se věnují možnostem práce s různými druhy nástrojů pro vytváření výběrů a masek a jejich použití při lokálních úpravách snímků.

Důraz je kladen na pochopení a procvičení práce s vrstvami včetně režimů prolínání a možnosti nastavení krytí.

Postupně se účastníci kurzu seznámí se všemi nástroji, filtry a efekty, kterými aplikace Zoner Photo Studio disponuje, a v praktických cvičení si vyzkoušejí jejich použití na fotografiích. Do výuky jsou zařazeny podrobné a komplexní postupy pro úpravu portrétní fotografie, krajiny a produktové fotografie. Samostatné lekce se věnují převodu do černobílé fotografie.

Závěrečné lekce se věnují možnostem publikování, především přípravě snímků pro web a prohlížení na monitoru a pro tisk.

Jako podpora výuky jsou pro zájemce připraveny jednak odborné články a současně i podrobné kurzy ve formě komentovaných videoukázek.

 

Úroveň: Začátečníci

Rozsah kurzu: 2 semestry, zahájení v zimním semestru akademického roku 2018/2019

Konání kurzu: 1x za týden ve středu od 12:00 do 14:00


VUT Design

© 2000-2019 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.