Česky English Deutsch Pусский

Hodnocení fotografie

Informace o kurzu

Cena800 Kč
Délka2 semestry
LektorPavel Kristián st. a Pavel Kristián ml.

 

Zahájení kurzu: 24. 10. 2019

Místo konání: aula, Antonínská 548/1, Brno

Náplň kurzu:

Kurz se zabývá rozborem, hodnocením a kritikou fotografií. Je určen zájemcům o fotografii z řad seniorů bez ohledu na jejich úroveň, zaměření nebo používanou techniku. Cílem kurzu je poskytnout teoretické základy a získat praktické dovednosti v rozsahu potřebném pro osvojení si schopnosti hodnotit a posoudit kvalitu fotografie.

Současná doba je ve znamení neustálého růstu počtu fotografií, které nás ze všech stran obklopují a objevují se jak samostatně, tak i v nejrůznějších médiích, zejména na internetu. Dramaticky rostoucí počet fotografií a stále se rozšiřující základna fotografujících vede postupně ke snižování úrovně fotografií. Vedle relativně úzké špičky kvalitních fotografů je svět zavalen záplavou diletantských momentek a fotografií nekvalitních po všech stránkách, které ale i přes svoje nedostatky jsou schopny získávat pozitivní hodnocení a ohlasy obdivovatelů zejména v galeriích na webu.

Cílem kurzu je položit základy schopnosti přemýšlet o fotografii, naučit se rozpoznávat kvalitní fotografie, rozlišit kreativní záměry a schopnost jejich naplnění od tuctových a líbivých momentek, kýčovitých fotografií a technicky špatných snímků. Kurz by měl přispět k rozvoji vlastních fotografických dovedností a fotografické tvorby a současně naučit kritickému přístupu k fotografiím a měl by vést k získání správných návyků při hodnocení fotografií.

Vlastní obsah kurzu je členěn na část teoretickou a praktickou. Teoretickou část tvoří přednášky zahrnující:

Základem praktické části jsou rozbory jak vybraných známých fotografií, tak je i možné podívat se na některé fotografie studentů. Praktická část je zaměřena na konkrétní vybraný žánr fotografie, nejen v klasickém pojetí (krajinářská fotografie, portrét, zátiší, architektura atd.), ale také se zahrnutím současných témat (rodinná fotografie, turistická fotografie, dokument apod.).

 

Rozsah kurzu: 2 semestry, zahájení v zimním semestru akademického roku 2018/2019

Konání kurzu: 1x za 14 dní ve čtvrtek od 15:00 do 17:30

Hodnocení fotografií from PAKPAK on Vimeo.


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.