Česky English Deutsch Pусский

Jak budovat (správné) návyky a zbavit se těch špatných

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka6 hodiny
LektorMgr. Milan Bumbálek

Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost není čin, ale zvyk. (Aristoteles)

Podle výsledků britské studie dokáže jen 12 % lidí dodržet svá novoroční předsevzetí. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že naše jednání z velké části probíhá mimo naši vědomou kontrolu na základě vzorců chování vzniklých dlouhodobým opakováním. Vědomá změna chování pak většinou vydrží pouze omezenou dobu a po opadnutí počátečního nadšení se opět vracíme k naučenému chování.

Změna chování přitom může být jednoduchá a existuje mnoho příkladů lidí, kteří „zázračně“ zhubli, přestali kouřit nebo si osvojili několik cizích jazyků. To, co dokázali jiní, můžete s trochou úsilí a vědomé pozornosti dokázat taky. Postačí vědět, jak funguje stávající návyk, co přesně a kdy udělat jinak, dostatečně se motivovat a vytvořit prostředí, které toto nové chování podporuje.

V tomto kurzu si ukážeme, jak můžeme měnit zažité vzorce chování (návyky). Účastníci získají praktický návod pro změnu či vytvoření návyku a připraví si plán pro osvojení konkrétního návyku v reálném životě. Tento návod pak budou moci použít v budoucnu na jakýkoliv další návyk, ať už se jedná o efektivnější nakládání s časem, ranní vstávání, zdravější stravu, pravidelné učení jazyků či cokoliv dalšího.

V kurzu se mimo jiné naučíte:

Kurz bude zaměřen na skutečné potřeby účastníků a je vhodné, aby si účastníci připravili 2-3 chování, které chtějí změnit nebo si osvojit.

 

 

Přihláška na kurz

Termín
VUT ID (osobní číslo VUT) *
Jméno *
Příjmení *
Fakulta *
E-mail *
Telefon *
Prosím napište nám telefonní číslo pro případ náhlého zrušení kurzu.
E-mail:
Web:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.