Česky English Deutsch Pусский

Jak se učit

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka4 hodiny
LektorMgr. Milan Bumbálek

A. Lincoln - Dejte mi šest hodin na pokácení stromu a já strávím první čtyři broušením sekery.

Účelem tohoto kurzu je představení technik, které mohou studentům usnadnit studium a výrazně zlepšit zapamatování. Kurz se věnuje rovněž problematice prokrastinace (odkládání), která může být problémem zejména v souvislosti s narůstající distanční výukou a představí několik tipů, jak s ní bojovat.

Kurz je rozdělen do 2 dvou navazujících bloků.

V rámci úvodního bloku si představíme jednotlivé fáze procesu učení a budeme se věnovat základnímu nastavení podmínek pro optimální učení, zejména přípravě prostředí, práci s motivací a techniky, které nám mohou usnadnit učení vůbec zahájit a následně v něm pokračovat. Následně se seznámíme se základními principy pro zpracování informací a jejich přínosy pro snadnější pochopení a lepší zapamatování a vyzkoušíme si techniku pro efektivnější čtení.

Ve druhém bloku si nejprve představíme základní strategie pro zjednodušení a vizualizaci informací a následně se zaměříme na lidskou paměť a ukážeme si, co paměti pomáhá, jak a proč zapomínáme a jak si opakovat pro zajištění dlouhodobého zapamatování. Představíme si rovněž jednotlivé strategie učení a srovnáme jejich výhody a nevýhody.


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.