Česky English Deutsch Pусский

Jak se učit aneb Zatočte s prokrastinací

Informace o kurzu

Kód kurzuCZV113
Cenazdarma
Délka4 hodiny (16-20)
LektorMgr. Milan Bumbálek

A. Lincoln - Dejte mi šest hodin na pokácení stromu a já strávím první čtyři broušením sekery.

Schopnost rychle a spolehlivě si osvojit důležité informace je zcela nezbytnou dovedností nejen ve škole, ale rovněž v osobním životě a zaměstnání. Přesto se ve školách procesu učení téměř nikdo nevěnuje a většina studentů se učí velmi nákladnou metodou pokusů a omylů.

Účelem tohoto kurzu je představení technik, které mohou studentům usnadnit studium a výrazně zlepšit zapamatování. Kurz se věnuje rovněž problematice prokrastinace (odkládání) a představí několik tipů, jak s ní bojovat.

Kurz je rozdělen do 2 dvou navazujících bloků.

Blok č. 1 – Příprava a zpracování učiva [Jak začít (a vydržet) a jak si připravit informace]

V rámci úvodního bloku si představíme jednotlivé fáze procesu učení a budeme se věnovat základnímu nastavení podmínek pro optimální učení, zejména přípravě prostředí, práci s motivací a techniky, které nám mohou usnadnit učení vůbec zahájit a následně v něm pokračovat. Následně se seznámíme se základními principy pro zpracování informací a jejich přínosy pro snadnější pochopení a lepší zapamatování a vyzkoušíme si techniku pro efektivnější čtení.

Blok č. 2 – Zapamatování a učební strategie [Jak se učit]

Ve druhém bloku si nejprve představíme základní strategie pro zjednodušení a vizualizaci informací a následně se zaměříme na lidskou paměť a ukážeme si, co paměti pomáhá, jak a proč zapomínáme a jak si opakovat pro zajištění dlouhodobého zapamatování. Představíme si rovněž jednotlivé strategie učení a srovnáme jejich výhody a nevýhody.


Podat přihlášku

VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.