Česky English Deutsch Pусский

Jak zvládat neúspěchy a selhání pomocí sebelaskavosti - webinář

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka3 hodiny
LektorIng. Marek Vich, Ph.D.
INFORMACE O LEKTOROVI: Ing. Marek Vich, Ph.D.
Jsem lektor mindfulness a sebelaskavosti, učitel psychologie a terapeut. Pomáhám jednotlivcům i
organizacím lépe zvládat výzvy současného světa. Tvořím podcasty a videa. Organizuji také kurzy
a workshopy z oblastí mindfulness, sebelaskavosti, manažerské a pracovní psychologie. Spoluvytvořil jsem vědecky ověřený program Relational Mindfulness Training (RMT) a organizace
Mindfulness Club a Evolucio Space. V roce 2017 jsem na VŠE obdržel doktorát z manažerské
psychologie a věnuji se zde výzkumu i výuce na katedře managementu. V současné době působím
jako garant psychologie a manažerské psychologie na soukromé vysoké škole AMBIS a.s.
Více o mně na www.marekvich.com/o-mne

Během studia i práce se někdy dostáváme do situací, kdy se nám nic nedaří a máme pocit, že selháváme. Občas dokonce i po velmi aktivním dni máme pocit, že jsme nic neudělali a že za nic nestojíme. Mít disciplínu a plnit své úkoly je důležité, přílišná sebekritika nebo sebelítost nás však může spíš paralyzovat a snižovat tak naši efektivitu i radost do života. Na workshopu se dozvíte, jak čelit selháním a s tím spojené nezdravé sebekritice (či sebelítosti) pomocí rozvoji sebelaskavosti neboli přátelskému a laskavému postoji k sobě. Vyzkoušíte si techniky, které Vám pomohou získat větší lehkost a pohodu v každodenním životě i větší vyrovnanost při zvládání náročných situací. Dozvíte se také, jak úspěšně aplikovat sebelaskavost do Vašeho každodenního života a tím naplno využít její potenciál. 

CO SE DOZVÍTE?

CO TO JE SEBELASKAVOST?

Sebelaskavost (self-compassion / self-kindness) je schopnost přistupovat sám / a k sobě s větší laskavostí, trpělivostí a důvěrou. Desítky vědeckých studií ukazují, že rozvoj sebelaskavosti pomáhá rozvinout zdravé sebevědomí, efektivněji zvládat každodenní úkoly i situace a cítit ve svém životě více pohody a klidu. Sebelaskavost je alternativou k přehnané sebekritičnosti, která nevede k lepším pracovním výsledkům ani životní spokojenosti. Sebelaskavost je úzce spojenou kvalitou s mindfulness (všímavostí), neboli schopností uvědomovat si, co se odehrává v přítomnosti. Obě tyto kvality jsou běžnou součástí rozvojových programů ve společnostech jako Google, či Intel, či prestižních univerzitách jako Oxford, Cambridge či Berkeley. V současné době je také rozvíjí i většina větších společností i univerzit v ČR.


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.