Česky English Deutsch Pусский

Kdo kariérní poradenství poskytuje?

Mgr. Petr Matoušek  

Pětileté studium psychologie na FF MUNI jsem dokončil v roce 2017. V univerzitním prostředí jsem se ale rozhodl zůstat. Zprvu na MUNI a nyní na VUT se dennodenně setkávám s lidmi hledajícími způsob, jak snižovat nepohodu, kterou ve svém studijním, pracovním či osobním životě zažívají. Dlouhodobě se také zajímám o témata jako studijní neúspěšnost, kvalita studia apod. Rád si poslechnu přednášku i mimo můj obor a přečtu si dobré sci-fi nebo fantasy. Často přemýšlím nad tím, jak vyvážit svobodu, růst a dobrodružství s racionální praktičností a dlouhodobou udržitelností.  

Způsob mé práce stojí hlavně na principech tzv. na člověka zaměřeného přístupu (Person Centered Approach, PCA), který se řadí mezi směry, v jejichž centru stojí klient a jeho prožívání. V tomto směru jsem v roce 2022 dokončil dlouhodobý výcvik v psychoterapii a poradenství. 

 

Mgr. Michaela Havlát Odehnalová 

Psychologii jsem vystudovala jako magisterský obor na FF MUNI. Během studia jsem začala pracovat na Kariérním centru MUNI a po absolvování jsem se stala kariérní poradkyní a posléze i koučkou. Mimo to mě velmi lákala oblast vzdělávání. Začala jsem tedy spolupracovat se soukromou vzdělávací společností, kde jsem převážně lektorovala rozvojové workshopy nebo organizovala teambuildingy. V roce 2021 jsme s kolegy dostali nápad založit koučovací výcvik vedený psychology a od té doby každý rok vypustíme do světa cca 40 nových koučů s respektem k jedinečnosti klienta a pokorou k řemeslu. I přesto, že mám širší záběr, největší srdcovkou je psychologie. Aktuálně jsem ve výcviku kognitivně-behaviorální terapie a zaměřuji se na práci s dospělými. Když zrovna nepracuji, najdete mě pravděpodobně s knihou v jedné ruce a kávou v druhé na zahradě, kde dobíjím baterky. Když prší, skládám puzzle s audioknihou v uších nebo hraji RPG. 


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.