Česky English Deutsch Pусский

Kurz české interpunkce - webinář

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka4 hodiny (9:00-13:00)
LektorMgr. Jan Táborský
Mgr. Jan Táborský je zkušený korektor, redaktor a konzultant v oblasti českého jazyka. Vystudoval český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde později pracoval jako asistent (vedl např. pravopisné a stylistické semináře). Znalosti češtiny si prohloubil také během svých úvazků v Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR. Má praxi z několika redakčních míst ve státním, neziskovém i komerčním sektoru.

Kurz české interpunkce -  WEBINÁŘ

Určeno pro všechny zaměstnance.

Webinář

Jedná se o plnohodnotnou variantu kurzu, kdy Vás lektor provází živě po celou dobu výuky, je k dispozici pro dotazy a diskuzi. Probírané učivo vidí účastník přes screen lektorovy obrazovky.

Online variantu kurzu může účastník absolvovat odkudkoliv se standardním připojením k Internetu. V dostatečném předstihu bude zaslán postup, jak se připojit.

Popis kurzu:

Interpunkce (zejména náležité psaní čárek ve větě) patří k pravopisným oblastem, v nichž se relativně často chybuje. V tomto kurzu probereme postupně všechna významná pravidla týkající se všech našich interpunkčních znamének.

Výklady se budou opírat o jasné modelové příklady a jejich pochopení si účastníci kurzu budou průběžně ověřovat při korekturách běžných textů administrativní a odborné povahy (aniž by byl kdokoliv vyvoláván a „zkoušen“).

Výběr z témat kurzu:

Buďte si jisti i v oblasti, která patří v českém pravopisu mezi ty obtížnější.

Místo konání: Online v prostředí MS Teams


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.