Osobnost učitele, Jak být lepším učitelem

Délka8 hodin (8:30-16:30)
LektorMgr. Ing. Dagmar Kožinová
vystudovala ekonomii a řadu let působila jako manažerka obchodních týmů. V současnosti se nadále věnuje poradenství v oblasti obchodu a marketingu, ale rovněž i osobnímu rozvoji. Díky úspěšně ukončenému studiu psychologie jsou jí blízká také témata z této oblasti.

Určeno pro začínající akademické pracovníky.

Obsah kurzu:

Osobnostní předpoklady pro pedagogickou činnost, role VŠ pedagoga, zmapování obtíží začínajících učitelů. Základy duševní hygieny pro VŠ učitele.

Zamyšlení nad smysluplností této práce a základem pro učitelskou profesi. Každý učitel může mít své priority a svůj systém práce. Může jinak přistupovat ke svým studentům, ale i výuce. Jak najít svůj osobní styl?

Jak v žácích podporovat zvídavost a aktivitu? Kterou inteligenci je dobré při výuce využít? Stačí IQ? Nebo je potřeba PQ a EQ?

Místo konání:

ICV, Purkyňova 464/118, Brno, 7. patro (učebna bude upřesněna).