Česky English Deutsch Pусский

Podpůrná skupina pro studenty: NeVUŤ sám

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka1,5 hodiny
LektorMgr. Petr Matoušek, Mgr. Jitka Černá
Mgr. Petr Matoušek - psycholog, psychologický a kariérní poradce, psychoterapeut s výcvikem v PCA (na osobu zaměřený přístup)
Mgr. Jitka Černá - psycholožka, psychologická poradkyně s výcvikem v SUR (individuální a skupinové dynamické psychoterapii)

Nový semestr - nová skupina

Zvládání sociálního stresu, úzkosti a osamělosti - to vše jsou témata, která často probíráme se studenty v individuálních konzultacích. A proč tápat sám, když se do toho můžeme pustit společně? Otevíráme proto znovu podpůrnou skupinu pro všechny studenty VUT, která se bude od února pravidelně scházet v prostorách ICV. 

Nejedná se o terapeutickou skupinu (není určena k řešení psychických onemocnění). Cílem skupiny je sdílení vašich témat, rozvíjení komunikačních dovedností, sebedůvěry a sebevědomí, respektu a empatie. 

Předpokládaný harmonogram 

Skupina se bude scházet jedenkrát týdně ve středu 9:30 až 11:00. Předběžně plánujeme začátek na 21.2. 2024, o dalším průběhu se rozhodne na skupině. 

Jak to bude vypadat: 

Ve skupině bude maximálně 12 účastníků. Bezpečný prostor skupiny zajišťují 2 psychologové, kteří pomohou v úvodu s nastavením fungování skupiny, a dále podporují probírání společných témat respektujícím způsobem. Sdílet můžete pocity, zkušenosti a čerpat vzájemnou podporu například v tématech osobních i pracovních vztahů, osobní identity v období vynořující se dospělosti, zkušenosti z covidové izolace, prokrastinace a jakákoliv další. Skupina bude především Vaše.   

Pro koho je skupina vhodná: 

Pro všechny, kteří se chtějí zapojit do kolektivu a nevědí, jak začít, pro kohokoliv, kdo řeší témata zvládání sociálního stresu, úzkosti a osamělosti. Zájemcům, kteří by více těžili z individuální poradenské či psychoterapeutické práce, budou nabídnuty alternativní možnosti a kontakty. 

Jak se do skupiny dostanu:  

Stačí vyplnit formulář níže a my se Vám ozveme s dalšími informacemi ohledně termínů a kapacit. 

Časté otázky:  

Co, když se nebudu moci setkání účastnit?  

Může se stát, dejte nám prosím vědět předem. 

Co když se mi ve skupině nebude líbit? 

Účast ve skupině je dobrovolná. Setrvání může být výzvou k zapracování na vlastních pocitech, mohou se však objevit i nepřekonatelné bariéry a v tu chvíli je vhodné domluvit se na odchodu - se skupinou nebo individuálně s psychology. 

V případě dalších otázek nás kontaktujte na našich e-mailech 

 

 


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.