Poznej sám sebe ještě lépe: osobnostní profil

Délka2 h testování, 1 h zpětná vazba
LektorMgr. Adéla Potyková, Mgr. Petr Matoušek
Mgr. et Mgr. Adéla Potyková
Magisterské studium psychologie jsem dokončila na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně (2017). V závěru studia jsem absolvovala kurz kompletní krizové intervence a navázala spolupráci s Bílým kruhem bezpečí, kde dodnes působím jako dobrovolník na pozici psychosociálního poradce pro oběti trestných činů. Při práci s klienty využívám Přístupu zaměřeného na klienta (PCA), s kterým se seznamuji v rámci dlouhodobého psychoterapeutického výcviku.

Mgr. Petr Matoušek
Pětileté studium psychologie na FF MUNI jsem dokončil v roce 2017. V univerzitním prostředí jsem se ale rozhodl zůstat. Zprvu na MUNI a nyní na VUT se dennodenně setkávám s lidmi hledající způsob, jak snižovat nepohodu, kterou ve svém studijním, pracovním či osobním životě zažívají. Dlouhodobě se také zajímám o roli poradenství v terciálním vzdělávání na českých i zahraničních školách.
Způsob mé práce stojí hlavně na principech tvz. na člověka zaměřeného přístupu (Person Centered Approach, PCA), který se řadí mezi směry, v jejichž centru stojí klient a jeho prožívání. V tomto směru dokončuji dlouhodobý výcvik v psychoterapii a poradenství.

Poznej sám sebe ještě lépe: osobnostní profil

V rámci vzdělávání pro zaměstnance nabízíme možnost sestavení osobnostního profilu ve vztahu k práci. Dozvíte se mnohé o sobě, pomůže Vám lépe zmapovat například Vaše silné a slabé stránky a získáte zkušenost s možnými variantami psychologického "testování".

Psychologická diagnostika je používaná jak pro výběr zaměstnanců, tak pro jejich rozvoj a patří jistě k zajímavým a vítaným benefitům. Psychologické testování se obvykle zaměřuje na různé aspekty Vaší osobnosti. Můžete se setkat s řadou metod, které zjišťují, jak jste na tom kupříkladu s Vaší pozorností, pamětí či inteligencí. Často používanými metodami jsou dotazníky, které se zaměřují na různé stránky Vaší osobnosti, například zda-li jste společenští, cílevědomí, systematičtí, co Vás v práci motivuje, jaké strategie při zvládání stresu jsou pro Vás typické apod. Zejména na podobné charakteristiky se při společném setkání zaměříme. S metodami, které pro zhotovení osobnostního profilu používáme, mohou pracovat pouze absolventi akreditovaného studijního oboru psychologie a jsou využívány psychology napříč obory.

K čemu můžete využít výsledky "osobnostního profilu"?
- důkladnější sebepoznání "silné a slabé stránky"
- vlastní rozvoj "na čem pracovat"
- ke zlepšení vztahů s ostatními lidmi
- k přípravě na výběrové řízení