Česky English Deutsch Pусский

Rétorika a komunikace IV.

Informace o kurzu

Cena700 Kč
Délka2 semestry
LektorThMgr. Milan Klapetek
ThMgr. Milan Klapetek: absolvoval studia teologie a filosofie, která později doplnil postgraduálním studiem ve Švýcarsku a USA. Po dvaceti letech působení v církvi vstoupil na pedagogickou dráhu a již více jak 20 let přednáší filosofii, rétoriku a další humanitní disciplíny.

Zahájení kurzu: 15.10.2019

 

Kurz bude probíhat 1x za 14 dní v úterý od 15:00 do 16:30.

Místo konání: Přednášky se konají ve štukovém sále VUT v Brně, Antonínská 1

Náplň kurzu Komunikace IV může člověku připadnout poněkud nezvyklá – jsou to totiž mýty a náboženství.  Je to sice nezvyklé, ale právě tím o to potřebnější. Jednou z funkcí mýtů i náboženství bylo kdysi totiž právě to, aby se lidé spolu mohli lépe domluvit a tím byli i schopnější vytvořit fungující a harmonické společnosti. Vlivem mnoha okolností však různá náboženství tuto svoji funkci ne vždy plnila, ba nejednou se mohlo zdát, že jsou zdrojem konfliktů a nedorozumění. Problém je i v tom, že s náboženstvími se člověk obvykle setká v podání plném nekritické chvály nebo stejně nekritického odsudku a hany.

My však využijeme dobrodiní akademické půdy, která nám dává možnost vyvarovat se jednoho i druhého.   Jaký je  obraz světa, viděný optikou toho či onoho náboženství? – tak se zeptáme, a uvidíte,  jak pestré a inspirativní obrazy nám budou odpovědí! A přednášející se bude snažit, aby z toho všeho měli užitek „věřící“ i „nevěřící“.

Můžete se přihlásit, i pokud jste nechodili na jiné Komunikace.

 

 


VUT Design

© 2000-2019 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.