Česky English Deutsch Pусский

S-kompas poradenství

Služba S-kompas je určena především studentům VUT, obracet se na nás mohou ale i zaměstnanci. Slouží jako podpora studentů při hledání řešení jejich nepříznivé nebo obtížné životní situace.

Hledáte cestu jak z nepříznivé situace ven? Ukážeme Vám ten správný směr!

Našim cílem je zprostředkování rad, informací a doporučení v oblasti sociální a právní sféry. Studentům srozumitelnou formou předáme informace o jejich právech a povinnostech, o službách státní i neziskové sféry, které jim mohou pomoci účinně zajistit jejich oprávněné potřeby. Prostřednictvím této služby Vám poradíme, jaké jsou vaše možnosti, kam se obrátit, či jak se zachovat v dané situaci. Mohou se na nás obracet také studenti ze Slovenska.

Témata, na která se nejčastěji zaměřujeme, jsou následující:

Stipendia poskytovaná VUT v Brně

Výživné

Předáme vám informace z oblasti práva dítěte na výživné ze strany rodičů.

Dávky

Pomůžeme Vám se zorientovat v nabízených službách státní správy sociálního zabezpečení a možnostech čerpání dávek studentům.

Pracovní smlouvy

Hledáte nebo máte práci během svého studia? Chcete zjistit výhody, které můžete uplatňovat, zorientovat se v pracovních smlouvách a povinnostech zaměstnance? Neváhejte se na nás obrátit.

Právní témata

V žádném případě nejde o právní zastupování klienta u soudu nebo sestavování smluv. Poradenská činnost Vám však může výrazně usnadnit další jednání ve věcech právních. Ptejte se!

Způsob poskytování služby

Službu studentům nabízíme celoročně včetně letních prázdnin. Výjimkou jsou dovolené pracovníka poradny.

Službu nabízíme formou e-mailové konzultace s poradenskou pracovnicí centra. Zašlete nám svůj dotaz na e-mailovou adresu: jana.gerzova@vutbr.cz

Podpora pro studenty je bezplatná, nestranná a diskrétní. V nabízené službě není třeba nic podepisovat nebo fyzicky chodit do kanceláře poradenského centra. Pro čerpání služby je pouze nezbytné komunikovat s pracovníkem centra přes oficiální e-mailovou adresu studenta VUT.

Nejpozději do pěti pracovních dnů Vám na vaše otázky zodpovíme a navrhneme další postup při řešení situace.

Je nezbytné situaci či problém popsat co nepřesněji a podat adekvátní informace, aby poradce správně pochopil váš problém a mohl Vás správně nasměrovat.

Sociální i právní poradna jsou součástí poradenského centra Alfons, které sídlí na adrese: Kolejní 2, 612 00 Brno – Královo pole (blok A04)

www.alfons.vutbr.cz/sluzby-centra/s-kompas

Pokud to zakázka klienta bude vyžadovat, může dojít k osobní schůzce. Případně Vám zprostředkujeme či předáme kontakt na adekvátní instituci, na kterou se můžete následně obrátit. Na dotazy, které jsou zcela mimo rozsah práce poradenského centra Alfons, neodpovídáme.


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.