AJ - věční začátečníci A1, čt 16:30-18:00

LektorMgr. Eva Punčochářová
Vystudovala anglický jazyk a literaturu na Filozofické fakultě MU. Již 20 let učí obecnou a obchodní angličtinu pro jazykovou školu PARK. Zároveň učí obchodní angličtinu na Ekonomicko-správní fakultě MU a zabývá se testováním a vytvářením testů pro obchodní angličtinu. V létě jezdí vyučovat na letní školu do Anglie. Je zkoušející pro cambridgeské zkoušky a překládá obchodní a matematické texty.

Navazující skupina je určena pro absolventy loňského kurzu AJ - úplní začátečníci nebo nové začátečníky. Pokračovat se bude 5. kapitolou učebnice Face2Face Elementary, 2nd edition.

Výuka v zimním semestru: 23. 9. 2021 - 9. 12. 2021

Výuka v letním semestru: 13. 1. 2022 - 23. 6. 2022

čtvrtek 16:30-18:00

AJ - věční začátečníci. 5. kapitola v učebnici Face2Face Elementary, 2nd edition.

Základním materiálem kurzu bude učebnice Face2Face, která je vytvořena pro potřeby dospělých studentů a soustřeďuje se na každodenní situace, do kterých se lidé běžně dostávají. Zároveň obsahuje i zajímavá témata k diskusím. Během jednoho školního roku bude pokryta druhá půlka úrovně A1.
Během výuky bude kladen důraz na rozvoj komunikačních dovedností studentů a porozumění jak psanému tak mluvenému slovu.

•  vazba there is/are
  • vazba How much/many…?
  • počitatelná a nepočitatelná podstatná jména
  • přítomný čas průběhový
  • příslovce
  • účelové věty
  • stupňování přídavných jmen
  • rozkazovací způsob
  • modální sloveso should
  • vazba be going to
  • předpřítomný čas prostý

•  místa ve městě
  • oblečení
  • místnosti
  • obchody
  • předměty v domě
  • pracovní činnosti
  • dopravní prostředky
  • prázdninové aktivity
  • místa v přírodě
  • zvířata
  • slovesné vazby
  • vzhled a povahové vlastnosti
  • studium
  • vysoké číslovky
  • letiště

Pakliže se přihlásíte a následně nebudete moci na kurz docházet, jste povinen/povinna nás na tuto skutečnost upozornit (na e-mail Hana.Balabanova@vutbr.cz). Uvolněné místo nabídneme dalším zájemcům. Děkujeme za Vaši ohleduplnost.