Česky English Deutsch Pусский

Foto: Fotografie 2 (trochu 3)

Informace o kurzu

Cena1200 Kč
Délka2 semestry
LektorIng. Pavel Kristián a Pavel Kristián

Přihlášky přijímáme pouze online, dokud vidíte níže přihlašovací formulář.

 

Rozsah kurzu: 2 semestry, zahájení v zimním semestru akademického roku 2019/2020 - 9. 10. 2019

Konání kurzu: 1x za týden ve středu od 13:00 do 14:45, Místo konání: Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT), učebna: UETE N 1.16

Adresa budovy je: Technická 10, Brno (hlavní vstup je od parkoviště mezi technickou 10 a Technickou 12 a je krytý velikou žlutou plachtou), zastávka autobusu č. 53 Podnikatelská

Charakteristika kurzu:

Tento kurz navazuje na kurz Fotografie 1 – Základy fotografování, ale je otevřen všem zájemcům o fotografování, kteří plně zvládli obsluhu svého fotoaparátu, ovládají základy práce s expozicí, režimy ostření a použití dalších nastavení fotoaparátu.

Kurz je vhodný pro majitele všech druhů fotoaparátů, je možné fotografovat dokonce i mobilními telefony.

Kurz není vhodný pro úplné začátečníky, kteří se chtějí naučit používat svůj fotoaparát; těm je určen kurz Fotografie 1.

Hlavním cílem kurzu je naučit a procvičit praktické fotografování různých fotografických žánrů a používání fotoaparátu v různých (světelných) situacích. Součástí kurzu je fotografie krajiny, portrétní fotografie, reportáž a dokument, fotografování sportu, architektury, zátiší a produktu nebo street fotografie a řada dalších.

Fotografovat se bude zejména v exteriérech buď přímo v Brně nebo v dostupné vzdálenosti kolem Brna (nejdále např. v Lednici, Rajhradě, Dolních Kounicích apod.). Zahrnuto je ale také fotografování s využitím umělého světla (stálého i blesků) v interiérech a také základy práce ve fotografickém ateliéru.

Na vlastní fotografování, kterému je věnována vždy jedna dvouhodinová lekce, vždy naváže další lekce obsahující hodnocení a rozbor fotografií studentů. Počítá se i s ukázkami základních úprav snímků. Výrazně bude zastoupena teorie a praxe fotografické kompozice.

Celkový počet lekcí je 24.

Konkrétní zaměření lekcí bude upřesněno vždy v dostatečném předstihu v závislosti na předpokládaném počasí. Je však potřeba počítat s tím, že výuka v exteriéru proběhne i v případě ne zcela ideálních povětrnostních podmínek. Fotografování v exteriéru svou náročností nepřesáhne úroveň běžné vycházky s dětmi.

Dopravu na a z místa fotografování si zajišťuje každý účastník na své náklady.

Až na výjimky (např. Lednice) se počítá s místy v dosahu systému městské dopravy města Brna.

(Na tento základní kurz navazuje kurz Fotografie 3 – Publikování fotografií a fotografické projekty.)

 

DŮLEŽITÉ:

Vážené dámy a pánové,

přihlášením na kurz potvrzujete, že souhlasíte s následujícími pravidly.

Obecně pro všechny studenty, tedy i pro studenty U3V, v tomto případě zejména v učebně a v prostoru kolem učeben, platí:

Co se týče budovy FEKT, ve které probíhá tato výuka:

V případě závažného či opakovaného porušení řádu, pravidel či pokynů můžete být ze studia vyloučeni bez nároku na vrácení školného! Sporné případy definitivně rozhoduje U3V. Věříme, že k takovým případům nebude docházet. Pokud souhlasíte s pravidly, těšíme se na vás ve školním roce.

 

 

 


VUT Design

© 2000-2019 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.