Česky English Deutsch Pусский

Reklamní fotografie v ateliéru

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka8 hodin
LektorIng. Pavol Bigoš
Pavol vystudoval obor automatizace a kybernetika na VUT v Brně, nicméně v současnosti se živí výhradně jako profesionální fotograf a kameraman a současně je kreativním ředitelem společnosti Pinarto zaměřenou na foto a videotvorbu a vizuální komunikaci. V posledních pěti letech se prosadil zejména ve svatební fotografii a patří ke špičce v tomto oboru v České a Slovenské republice. Popularita jeho fotografií a videí je stále na vzestupu a je vyhledáván i zahraničními klienty, zejména z Rakouska a Itálie. Za léta své praxe rozšířil svoji zručnost a portfolio focením módních, dokumentačních a propagačních snímků.

Reklamní fotografie v ateliéru

Kurz reklamní fotografie v ateliéru se zaobírá technicky správnou fotografií z hlediska svícení, kompozice a aranžmá předmětů. Kurz bude vedený v ateliéru a bude ukázané jak nasvítit drobný předmět tak i rozměrnější výrobky.

Reklamní fotografie na rozdíl od fotografie lifestylové pracuje skoro výhradně s umělým světlem a prostředím. I v tomto typu svícení je dobré vědět vhodnost použití měkkého, anebo tvrdého světla, což je jedna z hlavních kritérií ateliérového svícení.

Následně budou ukázané rozličné světelné modifikátory na docílení tvrdosti, anebo naopak měkkosti světla, tak aby výsledné působení fotografie kopírovalo dopředu stanovenou myšlenku.

V krátkém čase bude ukázaná i základní postprodukce výsledné fotografie.

Účastník kurzu jednak nasaje atmosféru tvorby v atelieru, ale současně získá přehled o rozličném způsobu modifikace světla, tak, aby je v rámci možností mohl aplikovat i v domácích podmínkách.

Na kurz není nutné mít vlastní fotoaparát, protože se bude fotit převážně na jeden přístroj a spíš se bude pracovat se světelnými variacemi. Samostatné úlohy budou spíše směřované do kreativity z hlediska vytvoření scény, aranžmá předmětů a nasvícení scény.

Kurz bude probíhat v ateliéru na ulici Zábrdovická 2. Sraz bude v 8:30 před budovou viz.

https://www.google.cz/maps/@49.202538,16.629013,3a,75y,127.76h,87.21t/data=!3m7!1e1!3m5!1sa5xJOry-O9IAAAQJOFXhpw!2e0!3e2!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs


VUT Design

© 2000-2019 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.